Arduino Mega 2560 - характеристики. Кращий вибір ціна-якість

Тема про найбільшу найпотужнішу модель з класу Arduino. Флагман контролерів для створення систем "Розумний будинок"
Відповісти
Аватар користувача
Arduino
Site Admin
Повідомлень: 99
З нами з: 16 травня 2017 18:18

Arduino Mega 2560 - характеристики. Кращий вибір ціна-якість

Повідомлення Arduino »

Короткі характеристики Mega 2560
 
 • мікроконтролер ATmega2560
 • Робоча напруга 5В
 • Вхідна напруга (рекомендований) 7-12В
 • Вхідна напруга (граничне) 6-20В
 • Цифрові Входи / Виходи 54 (14 з яких можуть працювати також як виходи ШІМ)
 • Аналогові входи 16
 • Постійний струм через вхід / вихід 40 mA
 • Постійний струм для виведення 3.3 В 50 mA
 • Флеш-пам'ять 256 KB (з яких 8 КB використовуються для завантажувача)
 • ОЗУ 8 KB
 • Незалежна пам'ять 4 KB
 • Тактова частота 16 MHz
arduino_mega_2560_pinout.jpg
Виводи живлення:
VIN - Вхід використовується для подачі живлення від зовнішнього джерела (за відсутності 5 В від роз'єму USB або іншого регульованого джерела живлення). Подача напруги живлення відбувається через даний вивід. Якщо живлення подається на роз'єм 2.1mm, то на цей вхід можна живитися.
5V - Регульований джерело напруги, що використовується для живлення мікроконтролера і компонентів на платі. Живлення може подаватися від виведення VIN через регулятор напруги, або від роз'єму USB, або іншого регульованого джерела напруги 5 В.
3V3 - Напруга на виводі 3.3 В генерується мікросхемою FTDI на платформі. Максимальне споживання струму 50 мА.
GND - Виводи заземлення.

Конфігурація входів/виходів

Кожен з 54 цифрових виводів Mega, використовуючи функції pinMode (), digitalWrite (), і digitalRead (), може налаштовуватися як вхід або вихід. Виходи працюють при напрузі 5 В. Кожен вихід має навантажувальний резистор (стандартно відключений) 20-50 кОм і може пропускати до 40 мА.
Деякі виводи мають особливі функції:
 • Послідовна шина: 0 (RX) і 1 (TX); Послідовна шина 1: 19 (RX) і 18 (TX); Послідовна шина 2: 17 (RX) і 16 (TX); Послідовна шина 3: 15 (RX) і 14 (TX). Виводи використовуються для отримання (RX) і передачі (TX) даних TTL. Висновки 0 і 1 підключені до відповідних виводів мікросхеми послідовної шини ATmega8U2.
 • Зовнішнє переривання: 2 (переривання 0), 3 (переривання 1), 18 (переривання 5), 19 (переривання 4), 20 (переривання 3), і 21 (переривання 2). Дані висновки можуть бути налаштовані на виклик переривання або на молодшому значенні, або на передньому чи задньому фронті, або при зміні значення. Детальна інформація знаходиться в описі функції attachInterrupt ().
 • PWM: 2 до 13 і 44-46. Будь-який з висновків забезпечує ШІМ з роздільною здатністю 8 біт за допомогою функції analogWrite ().
 • SPI: 50 (MISO), 51 (MOSI), 52 (SCK), 53 (SS). За допомогою даних виводів здійснюється зв'язок SPI, наприклад, використовуючи бібліотеку SPI. Також висновки SPI можуть бути виведені на блоці ICSP, який сумісний з платформами Uno, Duemilanove і Diecimila.
 • LED: 13. Вбудований світлодіод, підключений до цифрового виводу 13. Якщо значення на виведення має високий потенціал, то світлодіод світить.
 • I2C: 20 (SDA) і 21 (SCL). За допомогою виводів здійснюється зв'язок I2C (TWI). Для створення використовується бібліотека Wire (інформація на сайті Wiring). Розташування виводів на платформі Mega не відповідає розташуванню Duemilanove або Diecimila.
 • AREF. Опорна напруга для аналогових входів. Використовується з функцією analogReference ().
 • Reset. Низький рівень сигналу на виводі перезавантажує мікроконтролер. Зазвичай застосовується для підключення кнопки перезавантаження на платі розширення, що закриває доступ до кнопки на самій платі Arduino.
Фізичні характеристики Arduino Mega 2560 та сумісність з платами розширення

Довжина і ширина друкованої плати Mega2560 становлять 10,2 і 5.3 см відповідно.
Роз'єм USB і силовий роз'єм виходять за межі даних розмірів.
Три отвори в платі дозволяють закріпити її на поверхні. Відстань між цифровими виводами 7 і 8 дорівнює 0,4 см, хоча між іншими виводами воно становить 0,25 см.
Arduino Mega2560 сумісна з усіма платами розширення, розробленими для платформ Uno, Duemilanove або Diecimila.
Розташування виводів 0 - 13 (і прилеглих AREF і GND), аналогових входів 0 - 5, силового роз'єму, блоку ICSP, порту послідовної передачі UART (висновки 0 і 1) і зовнішнього переривання 0 і 1 (висновки 2 і 3) на Mega відповідає розташуванню на вищенаведених платформах.
Зв'язок SPI може здійснюватися через блок ICSP, як на платформах Duemilanove / Diecimila, так і на Mega2560. Однак розташування виводів (20 і 21) зв'язку I2C на платформі Mega не відповідають розташуванню тих же виводів (аналогові входи 4 і 5) на Duemilanove / Diecimila.

Звязок з компютером

На платформі Arduino Mega2560 встановлено кілька пристроїв для здійснення зв'язку з комп'ютером, іншими пристроями Arduino або микроконтроллерами. ATmega2560 підтримує 4 порти послідовної передачі даних UART для TTL. Встановлена ​​на платі мікросхема ATmega8U2 направляє один з інтерфейсів через USB, надаючи віртуальний COM порт програмами на комп'ютері (машинам під упровленіем Windows для коректної роботи з віртуальним COM портом необхідно .inf файл, системи на базі OSX і Лінукс, автоматично розпізнає COM порт).
Утиліта моніторингу послідовної шини (Serial Monitor) середовища розробки Arduino дозволяє посилати і отримувати текстові дані при підключенні до платформи. Світлодіоди RX і TX на платформі будуть мигати при передачі даних через мікросхему ATmega8U2 і USB підключення (але не при використанні послідовної передачі через виводи 0 і 1). :idea:
Аватар користувача
Chip
Повідомлень: 5
З нами з: 02 грудня 2019 11:58

Arduino Mega 2560 - характеристики. Кращий вибір ціна-якість

Повідомлення Chip »

Есть другая моделька на такой же микросхеме, но меньше по размерам
https://arduinka.biz.ua/ru/arduino-Mega ... 52c20.html
mega2560pro.jpg
mega2560pro-2.jpg
мега про называется
Відповісти

Повернутись до “Arduino Mega”