Arduino контролери не зважвючи на свою різноманітність поділяються на 4 основних класи однієї відкритої платформи, яка дає можливість створювати різні електронні пристрої. Для справжніх креативників, програмістів, дизайнерів, а також всіх аматорів Arduino буде дуже цікавим обєктом для технічної творчості. Плати випускаються в різних модифікаціях, і розрізняється чотири основні класи:
Arduino Mega платформа, представлена у вигляді вдосконаленої версії Uno. Тут збільшено кількість виводів, а також збільшена чисельність serial-портів, використовуваних для роботи в парі з комп'ютером або іншими системами. здатна живитися, як від USB підключення, так і від зовнішніх джерел енергії. Перемикання між джерелами виконуються автоматично. Зовнішнє живлення може подаватися від перетворювача AC / DC або акумулятора. При використанні перетворювача, підключення виконується за допомогою роз'єму 2.1 мм. Плюс залишається по центру. Батарея з'єднаються через Vin і Gnd роз'єм. При напрузі живлення нижче ніж 7 В, 5 V вихід видає менше 5 В, а платформа працює нестабільно.
Arduino Uno використовується для створення гаджетів власної розробки як навчальна модель. Проста і зручна у використанні платформа. Програмне управління реалізується на C ++ спрощеної версії, часто званої також Wiring. Розробка керуючої програми може вестися і через будь-який зручний C / C ++ інструментарій. Платформа працює з операційними системами Linux, Windows і MacOS X.живиться через USB і зовнішні джерела, які обираються в автоматичному режимі. Підключення через зовнішнє джерело живлення виконується за допомогою роз'єму 2.1 мм, позитивний плюс знаходиться по центру. Батарея з'єднується через Gnd і Vin роз'єму. Мінімальна напруга необхідна для стабільної роботи платформи - 7 В. Максимально допустима для виключення при пперегріванні - 12 В.
Arduino Mini призначається для лабораторних робіт або розробок, де розміри є головним параметром. Заборонено підключати напруга вище ніж 9 В, а також змінювати її полюси. Програмне управління виконується за допомогою адаптера Mini USB або перетворювачів RS232, USB в TTL. підключається через перетворювач USB в TTL . Заміна полюсів здатна завдати непоправної шкоди платформі.
Arduino Nano відрізняється мініатюрними розмірами і може використовуватися в лабораторних роботах, а також проектах, де розмір є критичним показником. Силовий роз'єм відсутній, а робота виконується через Mini-B USB кабель. живиться кабелем що підключається через Mini-B USB або через нерегульований вхід 30 (напруга 6 - 20 В), а також регульований 27 вихід (напруга 5 В). В автоматичному режимі використовується джерело живлення з найбільшою напругою. У збірці мікросхема FTDI FT232RL живиться тільки в разі підключення через USB . Тому при роботі від зовнішнього джерела живлення відсутня напруга 3.3 В, яка генерується мікросхемою. Сигналізують світлодіоди працюють тільки при сигналі високої напруги на 0 і 1 виходах.
У кожному з класів існує декілька модифікацій. Залежно від призначення, вимог і розмірів можна вибирати найбільш схожий варіант для гаджета власної збірки. Пристрої, створені на базі будь-якої з платформ Arduino, можуть працювати, як автономно, так і з комп'ютером.
Порівняльні характеристики в одній таблиці тут Табличні параметри процесорів Arduino