Найголовніша перевага Мега перед іншими моделями - це значно більша кількість входів/виходів на платі, що дозволяє підключати величезну кількість датчиків, дисплеїв та іншої електроніки.
Відмінні та спільні риси контролера Мега від своїх меш потужніх Ардуінських братів:
- Здатна живитися, як від USB підключення, так і від зовнішніх джерел енергії. Перемикання між джерелами виконуються автоматично. Зовнішнє живлення може подаватися від перетворювача AC / DC або акумулятора. При використанні перетворювача, підключення виконується за допомогою роз'єму 2.1 мм. Плюс залишається по центру. Батарея підключаються через Vin і Gnd роз'єм. При напрузі живлення нижче ніж 7 В, 5V вивід видає менше 5 В, а платформа працює нестабільно
- Arduino Mega здатна виконувати самостійно перезавантаження перед записом нового коду за допомогою тільки лише програмного управління. Автоматичне перезавантаження виконується при кожному підключенні через USB до ПК з Linux або OC Mac X. Після перезавантаження протягом 0.5 секунди працює завантажувач. У процесі програмування виконується затримка перших байтів коду, що служить для виключення передачі некоректних даних. У разі, якщо виконується разова настройка скетчу або введення даних в процесі першого завантаження, важливо переконатися, що комп'ютерна програма знаходиться в очікуванні перед відправкою коду.
"Меги" теж бувають різні
- Mega ADK - версія плати Mega 2560 з підтримкою USB host інтерфейсу для зв'язку з телефонами на Android і іншими пристроями з USB інтерфейсом.
- Mega2560 - нова версія плати серії Mega. Побудована на базі Atmega2560 і з використанням чіпа ATMega8U2 для послідовного з'єднання по USB порту.
- Mega - попередня версія серії Mega на базі Atmega1280.