Зовнішнє живлення (НЕ USB) може подаватися через перетворювач напруги AC / DC (блок живлення) або акумуляторною батареєю. Перетворювач напруги підключається за допомогою роз'єму 2.1 мм з центральним позитивним полюсом. Провід від батареї підключаються до виводів Gnd і Vin роз'єму живлення. Платформа може працювати при зовнішньому живленні від 6 В до 20 В. При напрузі живлення нижче 7 В, вивід 5V може видавати менше 5 В, при цьому платформа може працювати нестабільно.
При використанні напруги вище 12 В регулятор напруги може перегрітися і пошкодити плату. Рекомендований діапазон від 7 В до 12 В.
Виводи живлення:
- VIN. Виходи живлення використовується для подачі живлення від зовнішнього джерела (за відсутності 5 В від роз'єму USB або іншого регульованого джерела живлення). Подача напруги живлення відбувається через даний вихід.
- 5V. Регульований джерело напруги, що використовується для живлення мікроконтролера і компонентів на платі. Харчування може подаватися від виведення VIN через регулятор напруги, або від роз'єму USB, або іншого регульованого джерела напруги 5 В.
- 3V3. Напруга на виводі 3.3 В генерується вбудованим регулятором на платі. Максимальне споживання струму 50 мА.
- GND. Виводи заземлення.
- IOREF. Вивід з робочою напругою вхід / виходів плати. Для Leonardo це 5 В. Передбачається до використання платами розширення для правильне зняття з вибору робочої напруги.
Кожен з 20 цифрових виводів Leonardo може бути налаштований як вхід або вихід, використовуючи функції pinMode (), digitalWrite (), і digitalRead ().
Виводи працюють при напрузі 5 В. Кожен вивід має навантажувальний резистор (за замовчуванням відключений) 20-50 кОм і може пропускати до 40 мА. Деякі виводи мають особливі функції:
- Послідовна шина: 0 (RX) і 1 (TX). Висновки використовуються для отримання (RX) і передачі (TX) даних TTL. Дані висновки підключені до відповідних висновків мікросхеми послідовної шини ATmega32U4 USB-to-TTL. Зверніть увагу що у Leonardo, клас Serial відноситься до послідовному з'єднанню USB CDC. Послідовне з'єднання через висновки 0 і 1 здійснюється через клас Serial1.
- TWI: 2 (SDA) і 3 (SCL). За допомогою висновків здійснюється зв'язок I2C (TWI), для створення якої використовується бібліотека Wire.
Зовнішнє переривання: 2 і 3. Дані висновки можуть бути налаштовані на виклик переривання або на молодшому значенні, або на передньому чи задньому фронті, або при зміні значення. Детальна інформація знаходиться в описі функції attachInterrupt ().
- ШІМ: 3, 5, 6, 9, 10, 11 і 13. Будь-який з висновків забезпечує ШІМ з роздільною здатністю 8 біт за допомогою функції analogWrite ().
- SPI: на роз'ємі ICSP. За допомогою даних висновків здійснюється зв'язок SPI, для чого використовується бібліотека SPI. Зверніть увагу, що в Leonardo висновки SPI не розлучені на цифрові вхід / виходи як це було в попередніх версіях Arduino контролерів.
- LED: 13. Вбудований світлодіод, підключений до цифрового висновку 13. Якщо значення на виведення має високий потенціал, то світлодіод горить.
- Аналогові входи: A0-A5, A6-A11 (на цифрових висновках 4, 6, 8, 9, 10 і 12). Leonardo має 12 аналогових входів, позначених від A0 до A11. Все анадоговие входи можуть працювати в режимі цифрових вхід / виходів. Входи з A0 по A5 збігаються з аналоговими входами UNO. Входи з A6 по A11 на цифрових висновках 4, 6, 8, 9, 10 і 12 відповідно. Розрішення аналогових входів - 10 біт, тобто 1024 різних значення. За замовчуванням значення на аналогових входах вимірюється від землі (0) до 5 Вольт, верхня межа діапазону може бути змінений за допомогою AREF входу і analogReference () функції.
- AREF. Опорна напруга для аналогових входів. Використовується з функцією analogReference ().
- Reset. Низький рівень сигналу на виводі перезавантажує мікроконтролер. Зазвичай застосовується для підключення кнопки перезавантаження на платі розширення, що закриває доступ до кнопки на самій платі Arduino.
На платформі Arduino Leonardo може встановлювати зв'язок з комп'ютером, іншими пристроями Arduino або микроконтроллерами декількома способами. ATmega32U4 підтримують послідовний інтерфейс UART TTL (5 В), здійснюваний висновками 0 (RX) і 1 (TX). ATmega32U4 дозволяє також організувати послідовне з'єднання з програмами на стороні комп'ютера через USB так, щоб вони "спілкувалися" з платою через віртуальний COM порт. Leonardo c допомогою стандартних драйверів USB COM (для Windows потрібно .inf файл) може підключатися як USB 2.0 пристрій. Моніторинг послідовної шини (Serial Monitor) середовища розробки Arduino дозволяє посилати і отримувати текстові дані при підключенні до платформи. Світлодіоди RX і TX на платформі будуть мигати при передачі даних через USB підключення (але не при використанні послідовної передачі через виводи 0 і 1).
Бібліотекою SoftwareSerial можливо створити послідовну передачу даних через будь-який з цифрових виводів Leonardo.
ATmega32U4 підтримує інтерфейси I2C (TWI) і SPI. В Arduino включена бібліотека Wire для зручності використання шини I2C. Для SPI може використовуватися бібліотека SPI.
Arduino Leonardo вміє визначатися при підключенні до комп'ютера як пристрій миша або клавіатура. Управління цим режимом здійснюється через класи Keyboard і Mouse.
Автоматичне (програмне) перезавантаження
Плата Leonardo розроблена таким чином, щоб перед записом нового коду перезавантаження здійснювалася самою програмою Arduino на комп'ютері, а не натисканням кнопки на платформі. Перезавантаження спрацьовує коли віртуальний CDC COM порт відкривається зі швидкістю 1200 бод, а потім закривається. Коли це відбувається, мікропроцесор йде на перезавантаження, розриваючи USB з'єднання. Після перезавантаження стартує завантажувач (бутлодер) і залишається активним приблизно 8 секунд. Завантажувач також можна ініціювати натисканням кнопки Reset. Зверніть увагу, що при подачі живлення контролер відразу переходить до виконання завантаженої користувальницької програми без виконання завантажувача.