Arduino Pro Mini

платформа для досвідчених користувачів та мініатюрних гаджетів. Схеми, модифікації і відміннсості базових моделей у підгруппі "Mini"
Відповісти
Аватар користувача
Arduino
Site Admin
Повідомлень: 99
З нами з: 16 травня 2017 18:18

Arduino Pro Mini

Повідомлення Arduino »

Arduino Pro Mini побудована на мікроконтролері ATmega168. Платформа містить 14 цифрових входів і виходів (6 з яких можуть використовуватися як виходи ШІМ), 6 аналогових входів, резонатор, кнопку перезавантаження і отвори для монтажу виводів. Блок з шести виводами може підключатися до кабелю FTDI або плати-конвертера Sparkfun для забезпечення жмвлення та зв'язку через USB. Arduino Pro Mini призначена для непостійної установки в об'єкти або експонати. Платформа поставляється без встановлених вконекторів, що дозволяє користувачам застосовувати власні виходи і роз'єми. Розташування виходів сумісно з платформою Arduino Mini. Існує дві версії платформи Pro Mini. Одна версія працює при напрузі 3.3 В і частоті 8 МГц, інша при напрузі 5 В і частоті 16 МГц. Arduino Pro Mini розроблена і виробляється SparkFun Electronics.
arduino-mini-for.jpg
Характеристики
  • Микроконтроллер ATmega168
  • Робоча напруга 3.3 В або 5 В (в залежності від моделі)
  • Вхідна напруга 3.35-12 В (модель 3.3 В) або 5-12 В (модель 5 В)
  • Цифрові Входи / Виходи 14 (6 з яких можуть використовуватися як виходи ШІМ)
  • Аналогові входи 6
  • Постійний струм через вхід / вихід 40 мА
  • Флеш-пам'ять 16 Кб (2 використовуються для завантажувача)
  • ОЗУ 1 Кб
  • EEPROM 512 байт
  • Тактова частота 8 МГц (модель 3.3 В) або 16 МГц (модель 5 В)
Харчування Arduino Pro Mini може отримувати живлення: через кабель FTDI, або від плати-конвертора, або від регульованого джерела живлення 3.3 В або 5 В (залежить від моделі платформи) через висновок Vcc, або від нерегульованого джерела через висновок RAW. Висновки харчування: RAW. Для підключення нерегульованого напруги. VCC. Для підключення регульованих 3.3 В або 5 В. GND. Висновки заземлення.
Входи і Виходи
Кожен з 14 цифрових виводів Pro, використовуючи функції pinMode (), digitalWrite (), і digitalRead (), може налаштовуватися як вхід або вихід.
Виходи працюють при напрузі 3,3 В.
Кожен вихід має навантажувальний резистор (стандартно відключений) 20-50 кОм і може пропускати до 40 мА. Деякі виводии мають особливі функції:
Послідовна шина: 0 (RX) і 1 (TX). Виводи використовуються для отримання (RX) і передачі (TX) даних
TTL. Дані висновки мають з'єднання з висновками TX-0 і RX-1 блоку з шести висновків.
Зовнішнє переривання: 2 і 3. Дані висновки можуть бути налаштовані на виклик переривання або на молодшому значенні, або на передньому чи задньому фронті, або при зміні значення. Детальна інформація знаходиться в описі функції attachInterrupt ().
ШІМ: 3, 5, 6, 9, 10, і 11. Будь-який з висновків забезпечує ШІМ з роздільною здатністю 8 біт за допомогою функції analogWrite ().
SPI: 10 (SS), 11 (MOSI), 12 (MISO), 13 (SCK). За допомогою даних висновків здійснюється зв'язок SPI, яка, хоча і підтримується апаратною частиною, не включена в мову Arduino.
LED: 13. Вбудований світлодіод, підключений до цифрового виходу 13.
Якщо значення на виведення має високий потенціал, то світлодіод горить. На платформі Pro Mini встановлені 6 аналогових входів, кожен дозволом 10 біт (тобто може приймати одну тисячу двадцять чотири різних значення). Чотири з них розташовані на краю платформи, а інші два (входи 4 і 5) ближче до центру. Вимірювання відбувається відносно землі до значення VCC.
Деякі висновки мають додаткові функції:
I2C: A4 (SDA) і A5 (SCL). За допомогою висновків здійснюється зв'язок I2C (TWI), для створення якої використовується бібліотека Wire.
Існує додатковий висновок на платформі: Reset. Низький рівень сигналу на виводі перезавантажує мікроконтролер. Зазвичай застосовується для підключення кнопки перезавантаження на платі розширення, що закриває доступ до кнопки на самій платі Arduino.

Зв'язок
На платформі Arduino Pro Mini встановлено кілька пристроїв для здійснення зв'язку з комп'ютером, іншими пристроями Arduino або мікроконтроллерамі.
ATmega168 підтримує послідовний інтерфейс UART TTL, здійснюваний виводами 0 (RX) і 1 (TX).
Моніторинг послідовної шини (Serial Monitor) програми Arduino дозволяє посилати і отримувати текстові дані через підключення USB. Бібліотекою SoftwareSerial можливо створити послідовну передачу даних через будь-який з цифрових виводів Pro Mini.
ATmega168 підтримує інтерфейси I2C (TWI) і SPI.
В Arduino включена бібліотека Wire для зручності використання шини I2C. Більш детальна інформація знаходиться в документації. Для використання інтерфейсу SPI зверніться до технічних даних мікроконтролера ATmega168.

Габаритні розміри друкованої плати Pro Mini складають 1,8х3,3 см.
arduino-promini-for1.jpg
Відповісти

Повернутись до “Arduino Pro Mini”