Сторінка 1 з 1

Використання газових датчиків MQ2, MQ3, MQ7 і MQ135

Додано: 29 травня 2017 14:50
Arduino
Використання газових датчиків - сенсорів MQ2, MQ3, MQ7 і MQ135 для аналізу вмісту у повітрі різних речовин.
gas-sensor-all1.jpg
Газові датчики серії MQ є аналоговими датчиками, тому з ними легко реалізувати програми за допомогою будь-якого мікроконтролера Arduino.
Ці датчики електрохімічні і змінюють свій опір при впливі певних газів. Всередині є нагрівач що змінює внутрішній опір при підвищенні температури і, таким чином, датчик може реагувати з різними газами що по різному призводять до зміни величини опору. Нагрівачу в залежності від моделі, можливо, буде потрібна напруга між 5 і 2 вольт, тоді датчик підключається як опір і вимагає резистору навантаження (RL), щоб закрити схему і це зробити слід враховувати дільник напруги і врахувати це при підключенні до мікроконтролера.
Більшість датчиків вже мають вбудовану схему подільника і це враховано в його характеристиках.
gas-sensor-all2.jpg
Оскільки нагрівачу всередині датчика необхідно час нагрівання для виведення в стабільний стан, це зазначено в характеристиках виробника та показані в його технічному описі. Зазначений час в залежності від моделі може бути від 12 до 48 годин!!! На ринку, як правило, датчики MQ в модулях, що спрощує нам монтажну частину і їх легко використовувати, просто достатньо, щоб нагріти модуль і почати читання датчика. Ці модулі також мають цифровий вихід, який внутрішньо працює з компаратором і за допомогою потенціометра можна відкалібрувати поріг спрацьовування і ми будемо мати можливість інтерпретувати цифровий вихід, як наявність або відсутність газу.

Різні типи датчиків MQ є чутливими до певного діапазону газів, більш чутливими до деяких інших газів і менше до інших, але завжди виявляють більше одного газ, тому необхідно переглянути таблицю, щоб вибрати правильний датчик для нашиї вимоги. Нижче наведені основні датчики MQ:

Датчик диму і Горючих газів MQ-2

Ці датчики призначені для виявлення зрідженого нафтового газу, пропану, метану, спирту, водню, диму. Він більш чутливий до LPG і пропану.
gas-sensor-mq2.jpg
gas-sensor-mq2.jpg (7.76 Кіб) Переглянуто 1673 разів
Датчик газів спирту MQ3
Це дуже чутливий до алкоголю і менш чутливий до бензолу, також чутлива до гази, такі як LPG, гексан, СО, СН4, але з низькою чутливістю, що можна знехтувати, якщо низька їх концентрація.
gas-sensor-mq3.jpg
gas-sensor-mq3.jpg (10.62 Кіб) Переглянуто 1673 разів
Датчик чадного газу MQ7
Цей датчик має високу чутливість до окису вуглецю (СО), а також чутливий до Н2.
gas-sensor-mq7.jpg
gas-sensor-mq7.jpg (10.84 Кіб) Переглянуто 1673 разів
Датчик якості повітря MQ135
Використовуються для управління якістю повітря в Обладнанні для будівель і офісів, вони придатні для виявлення NH 3, NO x, спирт, бензол, дим, CO2, і т.д.
gas-sensor-mq135.jpg
gas-sensor-mq135.jpg (8.76 Кіб) Переглянуто 1673 разів
При підключенні треба використовувати або аналогивий вихід AOUT або цифровий DOUT в залежності від потреби і моделі сенсору.

Re: Використання газових датчиків MQ2, MQ3, MQ7 і MQ135

Додано: 07 травня 2018 17:52
lDoberMannl
Не много не понял про время от 12 до 48 часов.
У меня есть датчик MQ2 - он нагревается за пару минут. Правда у меня без модуля, чисто датчик - я его на прямую к ардуино подключал.

Re: Використання газових датчиків MQ2, MQ3, MQ7 і MQ135

Додано: 30 травня 2018 21:32
Arduino
lDoberMannl писав: 07 травня 2018 17:52 Не много не понял про время от 12 до 48 часов.
У меня есть датчик MQ2 - он нагревается за пару минут. Правда у меня без модуля, чисто датчик - я его на прямую к ардуино подключал.
существуют датчики, которые требуют такого огромного количества времени. Так позиционирует сам разработчик. Скорее всего, это не касается датчиков из статьи. Поэтому, наверное, текст выделен красным

Re: Використання газових датчиків MQ2, MQ3, MQ7 і MQ135

Додано: 25 червня 2018 10:00
lDoberMannl
Хотел данный датчик использовать в таких целях: установить на вытяжку, и в момент когда подкуриваешь сигарету - она автоматом включается. Как дым выветрится - она выключается. Но задумка не удалась - на сигаретный дым данный модуль очень очень слабо реагирует.

Re: Використання газових датчиків MQ2, MQ3, MQ7 і MQ135

Додано: 25 червня 2018 11:26
lDoberMannl
Забыл еще добавить - данный модуль очень хорошо реагирует на газ из зажигалки - но правда на близком расстоянии.