Датчик руху PIR HC-SR501 з Arduino

Використання датчиків різної дії для побудови детекторів перешкод, сонарів, вимірювання товщини та відстані до обєктів. Ультравукові, оптичні, фотоелектричні датчики відстані
Відповісти
Аватар користувача
Arduino
Site Admin
Повідомлень: 99
З нами з: 16 травня 2017 18:18

Датчик руху PIR HC-SR501 з Arduino

Повідомлення Arduino »

Cенсор PIR HC-SR501 і як його можна використовувати як датчик руху через Arduino?
Типовий сенсор PIR виглядає так, як показано на зображенні нижче. Для підключення з зовнішніми пристроями він має лише три штативи, а саме VCC, Digital OUT (Data) та GND. На верхній панелі сенсора є спеціальний тип об'єктива Fresnal Lens, який прикриває фактичний піроелектричний датчик. Робота об'єктива Fresnal полягає в тому, щоб зосередити все інфрачервоне випромінювання на піроелектричний датчик. Маємо два потенціометри, один для регулювання чутливості, а інший для регулювання часу затримки.
Оскільки цифровий вивід PIN-коду датчика ПІР або HIGH, або LOW залежно від виявленого руху, ви можете побудувати просту схему для перевірки сенсора PIR HC-SR501.

Перша схема складається з PIR-датчика та світлодіодного індикатора. Коли PIR-датчик HC-SR501 виявляє рухи, світлодіод буде включений. Тривалість, за якою світлодіод увімкнений, можна регулювати за допомогою функції затримки настроювання POT.
PIR-Sensor-Tutorial-Test-Circuit-1.jpg
Схожа аналогова схема випробувань сенсора ПІР показана нижче, але вона складається з зумера. Для керування зуммером може бути використаний NPN-транзистор типу BC547 або 2N2222. Будильник буде активовано, коли датчик виявить будь-який рух.
PIR-Sensor-Tutorial-Test-Circuit-2.jpg
У цьому проекті PIR-датчик виявляє будь-які рухи перед ним і сигнали Arduino. Щоразу, коли будь-який рух виявляється, Arduino активує сигнал у вигляді гудзира.

Ця схема не реалізує великий дизайн, але дає уявлення про те, як інтерфейс PIR Sensor до Arduino і як ми можемо Arduino використовувати дані з PIR Sensor і диск інших вихідних пристроїв або навантажень, як реле, модуль GSM, зуммер тощо.

Схема використання Датчика руху PIR HC-SR501 з Arduino

Необхідні деталі:
 • Arduino ONE
 • ПІР-СЕНСОР HC-SR501
 • 5V Buzzer
 • Блокнот
 • З'єднувальні дроти
 • Блок живлення
ПРИМІТКА . Зумер підключений безпосередньо до Arduino. Рекомендуємо вам підключити його через транзистор, як показано в тестовій схемі.
PIR-Sensor-Tutorial-Circuit-Diagram.jpg
Програмний код:

Код: Виділити все

int buzzer = 11;
int sensor = 8;
int led = 13;
void setup() 
{
 pinMode(buzzer, OUTPUT);
 pinMode(sensor, INPUT);
 pinMode(led, OUTPUT);
 
 digitalWrite(buzzer,LOW);
 digitalWrite(sensor,LOW);
 
 digitalWrite(led,LOW);

 while(millis()<13000)
 {
  digitalWrite(led,HIGH);
  delay(50);
  digitalWrite(led,LOW);
  delay(50);
 }
 digitalWrite(led,HIGH);
 
}

void loop() 
{
 if(digitalRead(sensor)==HIGH)
 {
  digitalWrite(buzzer,HIGH);
  delay(3000);
  digitalWrite(buzzer,LOW); 
  while(digitalRead(sensor)==HIGH);
 }

}
EssyMip
Повідомлень: 4
З нами з: 15 травня 2019 19:35
Звідки: Russia
Контактна інформація:

Датчик руху PIR HC SR501 з Arduino

Повідомлення EssyMip »

тобі треба датчик руху під охоронну сигналізацію чи тупо щоб при розриву інф. червоного променя руху спрацьовував прожектор?
Аватар користувача
Arduino
Site Admin
Повідомлень: 99
З нами з: 16 травня 2017 18:18

Re: Датчик руху PIR HC SR501 з Arduino

Повідомлення Arduino »

EssyMip писав: 29 травня 2019 02:16 тобі треба датчик руху під охоронну сигналізацію чи тупо щоб при розриву інф. червоного променя руху спрацьовував прожектор?
Пржектор що спрацьовує по руху - одна з форм сигналізації - світлової. якщо замість лампочки поставити сирену - звукова сигналізація, якщо замість динаміка поставити GSM модуль - то це вже дистанційна сигналізація, якщо замість GSM модуля поставити активатор піропатрону - то це вже вже актина система впливу сльозогінним газом на обєкт втручання :D

Датчик руху PIR HC-SR501 не просто ловить якийсь промінь, а усереднює картину відображення через лінзу, аналізує картину і її зміну а не просто є тригером освітлення
Barrydup
Повідомлень: 4
З нами з: 04 липня 2019 01:22
Звідки: United Kingdom
Контактна інформація:

Датчик руху PIR HC SR501 з Arduino

Повідомлення Barrydup »

Є велика проблема,в селі за хатою для техніки стоять бочки з соляркою. Її крадуть, і потрібно якийсь датчик руху щоб подавав сигнал в хату яка розташована за метрів 30,чи реально це?і як це організувати?підкажіть будь-ласка.
Аватар користувача
Arduino
Site Admin
Повідомлень: 99
З нами з: 16 травня 2017 18:18

Re: Датчик руху PIR HC SR501 з Arduino

Повідомлення Arduino »

Barrydup писав: 08 липня 2019 22:19 потрібно якийсь датчик руху щоб подавав сигнал в хату яка розташована за метрів 30,чи реально це?і як це організувати?підкажіть будь-ласка.
Підключіть сирену до татчику руху через реле і буде вам щастя.
Відповісти

Повернутись до “Модулі детекції першкод, переміщення, відстані”